Webinář trénink koncentrace

 

Učíme děti, jak se učit, jak si hrát  i sportovat, jak se  soustředit na cíl. K tomu všemu potřebují určitou míru koncentrace. Jak je můžeme podpořit a zároveň se dozvědět něco sami o sobě? 

Zveme Vás na  webinář na téma Trénink koncentrace u dětí i dospělých.

 

Webinář se koná 27.3.2019 od 16:30 do 17 hodin. Přihlásit se můžete zde.

 

Nezůstávejte se svými starostmi sami!

Dáša Najrbtová, krizová telefonní intervence

dasa.najbrtova@familienservice.cz

Nebojme se diverzity!

 

Nadnárodní společnosti se přesvědčily jako první, že jednostranné týmy spolupracovníků (pouze muži/ženy, pouze mladí lidé, pouze výzkumní pracovníci jednoho oboru..) přinášejí zaměstnavateli více problémů než úspěchu a nemají potenciál růstu. Mnohem lepší výsledky prokazují dlouhodobě firmy podporující diverzitu.
Diverzita totiž není jen trendem moderní doby, je především výsledkem přirozeného vývoje pracovního trhu, globalizace a sociálních změn.
Naše pracovní týmy jsou pestré co do věku, národností, názorů, znalostí, životních potřeb i představ.
Ne, nemáme s tím problémy. Naopak, obohacuje nás to.
Diverzifikované týmy přinášejí:

 

kvalitnější rozhodování
Různé pohledy na pracovní problémy, různý styl práce, rozdílné zkušenosti a rozmanitost osobností i kultur v týmu pomáhají najít ta nejlepší rozhodnutí a nejefektivnější řešení.

 

úspěšnější marketing
Statistiky potvrzují, že firmy prosazující diverzitu profitují i ekonomicky.
Agentura Catalyst, která sledovala 353 firem umístěných v žebříčku nejproduktivnějších amerických firem FORBES, uvedla, že společnosti, které se zohledňují např. gender diverzitu (více žen na manažerských pozicích) vykazovaly o 34% vyšší zisky než ty, které se diverzitě nevěnují.
Marketing těchto firem oslovuje širší spektrum zákazníků a zákaznic, zná potřeby různých skupin obyvatelstva, v různých životních fázích a dokáže jim nabídnout produkty a služby šité na míru.

 

dobrou komunikaci a otevřenost
Právě v diverzifikovaných týmech se lidé učí nejrychleji efektivně komunikovat: Jsme různí, ale jsme jeden tým a máme společný cíl. Bez vzájemného respektu a sdílení znalostí to nejde!
Podpora diverzity ve firmách má pozitivní dopad na celou společnost.

 

kreativitu a inovace
Diverzita podporuje kreativitu, ze které profitují i naši klienti. Víme, že každý z nás je originál a proto potřebuje individuální přístup i řešení!
Kreativní řešení navíc vyžadují odvahu nebát se novinek a umět přijmout zcela nový pohled na věc. Multikulturní, genderově vyvážené a vícegenerační týmy se osvědčily při zavádění inovací právě díky rozdílným zkušenostem, kulturám i způsobům řešení problémů.
V pestrých týmech se také objevují ty největší talenty.


V ČR na tom nejsme s diverzitou tak zle, jak by se mohlo zdát. Už před 4 lety podepsalo 21 předních firem oficiálně Evropskou chartu diverzity a stále jich přibývá. Mezi signatáře patří např. Česká spořitelna, ČSOB, Zentiva, ČEZ, Plzeňský prazdroj a další. V chartě se zavazují rozvíjet tolerantní pracovní prostředí.