Webinář trénink koncentrace

 

Učíme děti, jak se učit, jak si hrát  i sportovat, jak se  soustředit na cíl. K tomu všemu potřebují určitou míru koncentrace. Jak je můžeme podpořit a zároveň se dozvědět něco sami o sobě? 

Zveme Vás na  webinář na téma Trénink koncentrace u dětí i dospělých.

 

Webinář se koná 27.3.2019 od 16:30 do 17 hodin. Přihlásit se můžete zde.

 

Nezůstávejte se svými starostmi sami!

Dáša Najrbtová, krizová telefonní intervence

dasa.najbrtova@familienservice.cz

Home office versus stres z dojíždění

 

Více než 60% všech zaměstnaných dojíždí v ČR denně za prací. Často i do jiných krajů, desítky kilometrů. Jen v Praze se každý den dává do pohybuje téměř půl milion osob cestujících do práce. Počty dojíždějících i ujeté kilometry za prací rostou rok od roku jak v České republice, tak v sousedním Německu. Kromě nervů  a peněz ztratí zaměstnané ženy a muži v průměru 1-2 hodiny denně cenného času. A nejen to: Trvalý stres ohrožuje i jejich zdraví!
Mezinárodní odborné studie dlouhodobě varují před stresem v důsledku trvalého dojíždění.

 

Co nás stresuje: 
- vztek a bezmoc v dopravních zácpách a plných dopravních prostředcích
- ztráta času, který potřebujeme na regeneraci, vztahy, koníčky, rodinu
- vyšší náklady na cestovné
- nedostatek pohybu
Dlouhotrvající stres zvyšuje riziko kardiovaskulárních nemocí, obezity, ztrátu motivace a vyhoření, způsobuje problémy ve vztazích.

 

Zdravotní pojišťovny upozorňují již od roku 2011 na velký nárůst psychických obtíží a absencí u osob, které trvale pendlují mezi prací a bydlištěm.

 

Home office jako prevence stresu
Řešením může být alespoň částečná práce z domova, musí však být dobře nastaveny podmínky. Zájem o ni nebo jiné alternativní formy práce projevila čtvrtina zaměstnaných v ČR.

 

Díky moderní technice mohou zaměstnavatelé nabídnout zaměstnancům nejen samotný home office, ale i kombinaci s dalšími alternativními formami práce (pružná pracovní doba, stlačený týden aj). Existuje řada možností, jak si upravit pracovní dobu, čas i místo. Jako prevence stresu mohou však alternativní formy práce působit jen tehdy, když jsou skutečně přizpůsobeny individuálním potřebám zaměstnaných osob.

 

Bez pracovní kultury ve firmě to nejde!
Ani ta největší svoboda při volbě pracovního času nebo místa není zárukou dobrého skloubení pracovního a osobního života. Právě u motivovaných spolupracovníků s vyšší zodpovědností hrozí nebezpečí, že budou zcela smazány hranice mezi pracovním a osobním životem. Proto se právě pokrokové firmy s vysokou mírou využití flexibilních forem práce již zabývají stanovením zásad a hranic pro vyvážené využití flexibility. Snaží se chránit vlastní zaměstnance a zaměstnankyně stanovením např. časových limitů dostupnosti.

 

Nabízíme: workshop LABYRINT FLEXIBILITY (nejen) pro HR manažery a personalisty –

https://www.familienservice.cz/cs/web/fs-cz-portal


Zdroje:
Studie britské Královská společnost veřejného zdraví (RSPH), 2016
Studie švédské Umeå University, 2011
Studie IBM 2010
Český statistický úřad 2016

 

Zdroj: http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/167544-kultura-dojizdeni-do-prace-poskozuje-zdravi-varuji-lekari-co-vsechno-hrozi/

https://www.novinky.cz/veda-skoly/298997-dlouhe-dojizdeni-do-prace-cloveka-opravdu-zabiji-potvrdili-vedci.html