Uvolňování pokračuje, stres zůstává

Přes 10 týdnů trval v České republice nouzový stav kvůli pandemii koronaviru. Zákaz vycházení, zavřené školy a školky, kdo mohl, pracoval z domova a volnočasové aktivity téměř žádné. Zejména pro zaměstnané rodiče to byla extrémní zátěž, která zanechává stopy. Postupné uvolňování nás sice těší, ale vyčerpání z mimořádné situace a nejisté budoucnosti zůstává. Většina žen i mužů v našich pracovních týmech je téměř u konce sil. Sdílíme zkušenosti psychologa, se kterým se mohou radit naši vedoucí pracovníci.

Psychická zátěž trvá

Krize ještě neskončila, i když nás každé další uvolnění o kousek vrací k normálnímu způsobu života. Prázdniny začínají dříve, než se rodiče i děti stačí vzpamatovat, končí vyučování online. Ale naše psychika se ještě nestačila nadechnout z mimořádné zátěže.

Dlouhodobý stres ovlivňuje naše psychické zdraví i výkon

COVID-19 změnil od základu náš dosavadní život, denně jsme museli řešit nové problémy a zvládat situaci. Není divu, že si teď většina z nás těžko zvyká i na uvolňování, tj. na nový „normální život“ po pandemii. Stále se také cítíme být ohroženi aktuální nejistotou zdravotní i existenční. „Čím déle stresová situace trvá, tím více klesá kognitivní výkonnost našich spolupracovníků. Může za to hormon kortizol, který se při stresu vylučuje ve velkém množství. Pokud nemáme pauzy k zotavení, může hormon napadat mozkové buňky, což postupně vyvolává stavy silného vyčerpání, deprese a poruchy paměti“, říká Dr. Udo Wortelboer, psychiatr a psycholog, který se od roku 2015 zabývá tématem psychického zdraví na pracovišti a je poradcem vedení a managementu společnosti pme Familienservice.

Aktivní přístup vedení pomáhá

Aby byla spolupráce s vašimi spolupracovnicemi a spolupracovníky i po pandemii dobrá a úspěšná, měli byste vnímat osobnost a zkušenosti každého člena, členky vašeho týmu, ptát se na jejich potřeby a zájmy. Jedině tak můžete mít přehled o tom, kdo má příliš nebo příliš málo práce a udržet tak rovnováhu v rámci týmu. Mluvte spolu o všem, co vás trápí – na obou stranách. Otevřeně a s respektem.

 

P-O-M-O-Z  krok za krokem

pomůcka v pěti krocích

Pozorně se dívejte kolem sebe, pozorujte a vnímejte všechny změny a zátěžové situace na pracovišti i u jednotlivců.

Oslovujte spolupracovníky co nejdříve, jak začnete vnímat jakýkoli problém. Nabídněte podporu a sbírejte u ostatních možnosti řešení.

Motivujte členy týmu tím, že svou vedoucí funkci berete vážně: Domlouvejte konkrétní pracovní cíle a úkoly, mějte jasně rozdělené pravomoci. Nezapomínejte chválit!

Odpovědnost je nakažlivá a dodává týmu jistotu. Berte svou roli šéfa/šéfové vážně tím, že členy týmu budete podporovat, ale zároveň od nich vyžadovat jasné plnění úkolů, např. pomocí termínů a písemných zadání.

Zapojte odborníky! Zajistěte si včas pomoc např. psychoterapeutů, lékařů nebo sociálních pracovníků.

Můžete také vyzkoušet ve své firmě asistenční a krizovou linku pme Familineservice.  

box
Jak pracujeme
  • flexibilně
  • diskrétně
  • kvalitně
  • individuálně