Únava, deprese nebo vyhoření?

Jak rozeznat u sebe i u druhých první známky burnout?

Spolehlivý kolega dělá chyby, přítelkyně nechce s nikým mluvit a vy sám/sama cítíte nezvyklou únavu a nechuť k jakékoli činnosti?

Nesoustředěnost, chyby v práci, podráždění nebo apatie mohou být  nejen projevy přetížení nebo deprese, ale může se jednat i o první fáze vyhoření.

Vnímavost vůči sobě i okolí může pomoci se zastavit, uvědomit si vlastní problém nebo upozornit někoho ve vašem okolí. Často jsou to právě citliví nadřízení nebo spolupracovníci, kteří se zeptají: Co se děje? Mám o tebe starost...

K vyhoření dochází postupně a pokud známe jeho základní průběh a symptomy, můžeme výrazně pomoci sobě a svým blízkým nebo spolupracovníkům.

 

Kdy je čas vyhledat odbornou pomoc na lince nebo u psychologa? Inspirací může být rozhovor s naším kolegou Filipem Klieštikem, pedagogem, HR konzultantem, satiterapeutem, koučem a lektorem jógy na streamu „Mikrofon“. S vyhořením má vlastní zkušenost - rozhovor najdete zde.

 

Máte pocit, že právě toto téma je pro vás aktuální? Nabízíme komplexní, praktický program prevence a terapie syndromu vyhoření a zvládání stresu, který reaguje na potřebu podpory duševního zdraví zaměstnanců a nabízí manažerům konkrétní nástroje v případě, že mají podezření na vyhořelého zaměstnance ve svém týmu.

Program je rozvržen do 3 měsíců. Pro sjednání termínu nás kontaktujte.

 

Také bychom vás rádi pozvali na náš další inspirativní on-line HR brunch „Když začíná vidět život černě“, kde se tentokrát budeme bavit o tom, jak může firma pomoci, když psychické zdraví zaměstnanců selhává.

Kdy? 27. dubna 2021

V kolik? Od 10:00 do 12:30

Pro více informací sledujte naše facebookové stránky nebo nás kontaktujte.

box
Jak pracujeme
  • flexibilně
  • diskrétně
  • kvalitně
  • individuálně