pme Familienservice Praha
Poskytujeme zaměstnancům našich firemních klientů poradenskou a asistenční telefonní linku dostupnou 24 h denně, 7 dní v týdnu.
Jsme jim k dispozici v případě krize nebo v obtížných životních situacích, např. při konfliktech na pracovišti, partnerských problémech a závislostech včetně právního a finančního poradenství.
Naše homecare a eldercare služby pomohou zaměstnaným s výběrem, organizací a financováním péče o seniory a nemocné v rodině. Poskytujeme pečujícím psychosociální podporu.
Podporujeme rodiče při hledání vhodné formy péče o děti a nabízíme vysoce kvalitní a flexibilní poradenství. Zprostředkujeme Vám námi kvalifikované a spolehlivé chůvy v rámci akreditovaného vzdělávání pod záštitou MPSV.
Nabízíme semináře, workshopy a koučování na téma personální management a personální rozvoj.
Skupina pme Familienservice je zastoupena v České republice a na více než 70 místech v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Spolupracujeme s odborníky z různých specializovaných oborů.
Vždy hledáme řešení šité na míru pro konkrétního klienta a v místě jeho pracoviště nebo bydliště po celé České republice.


pme Familienservice v číslech
 • Více než 70 poboček v České republice, Německu, Rakousku a Švýcarsku.
 • Provozovatel více než 75 firemních zařízení pro děti v Německu. V České republice poskytujeme poradenské služby při zřizování a provozování dětských skupin.
 • Více než 900 zaměstnavatelů poskytuje naším prostřednictvím služby svým zaměstnancům.
 • Máme více než 1 900 vlastních zaměstnanců.
 • Naše služby využívá přibližně 3,3 milionu lidí - zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků.
 • Firemním zákazníkům připravujeme akce na míru, např. family day, den zdraví apod.
 • Ke sdílení zkušeností organizujeme setkávání odborníků z oblasti HR.
 • Poskytujeme okamžitou podporu v případě akutních problémů s dostupností 24 hodin denně.


V čem jsme výjimeční?

Rozsah, v jakém se mohou zaměstnanci rozvíjet - bez ohledu na jejich věk a odbornou přípravu. U nás má každý při výkonu své práce vysoký stupeň autonomie, protože jsme přesvědčeni, že pouze nezávislí zaměstnanci jsou kreativní a motivovaní. Naše poradenské služby můžete kdykoli využít a ujistit se, že budou zohledněny i vaše rodinné starosti. Zvláštností našich vztahů s našimi zákazníky je silné emoční pouto s nimi a naše orientace na dlouhodobé partnerské vztahy.
Jak pracujeme a co je pro nás důležité?
Mnoho společností, úřadů a asociací s námi spolupracuje již mnoho let. Takové dlouhodobé obchodní vztahy se nejlépe daří tam, kde zúčastněné strany spolu stále komunikují. Pouze prostřednictvím neustálé a intenzivní výměny názorů s našimi zákazníky můžeme reagovat na měnící se potřeby a dostatečně včas vyvinout vhodná řešení. Tento přístup je součástí naší firemní kultury a je základním kamenem našeho úspěchu.
Kdo přišel s nápadem založit pobočku v Praze?
V roce 2008 založila Darina Doubravová s podporou Gisely Erler dceřinou společnost pme Familienservice v České republice. Ve spolupráci s Commerzbank AG v Praze vytvořila a zahájila pilotní projekt na podporu zaměstnanců a zaměstnankyň této banky s názvem "Familienservice".
Stejně jako mateřská společnost v Německu, reaguje i pme Familienservice v České republice na aktuální situaci ve společnosti, na potřeby zaměstnaných a vítá snahu každého zaměstnavatele podpořit své spolupracovníky při harmonizaci profesního a rodinného života a k jejich sociální odpovědnosti.
box
Jak pracujeme
 • flexibilně
 • diskrétně
 • kvalitně
 • individuálně